Historie serveru a modu

Info o serveru a pravidla. Raději si to přečti, než abys pak litoval!

Historie serveru a modu

Příspěvekod Rick v pon 14. říj 2013 19:13:48

Proč a jak vznikl server a mod :

Už zemřelo plno pilotů od té doby, kdy hráči začali hrát na jednom z prvních Evolutions modů od Pathfinder studia. Pamětníci si možná ještě vzpomenou na verze 1.28 a 1.29. Já si pamatuji až verzi 1.30, která běžela na dnes už neexistujícím Cz / Sk serveru Dark Sunrise (admini: Foster, theoderick). Tento server zanikl, neboť byla ohlášena tvorba na novém modu, který se pokoušel udělat Balosh. Nicméně kvůli nedostatku času mod nedodělal a lidé mezitím přestali hrát a těšili se na ten Baloshův mod, kterého se bohužel nedočkali.
Dalším Evolutions serverem, na kterém hrálo mnoho čechů byl americký HAL 2003 Evo (admini: Thumper,Grenade , Rick). Tento server byl bohužel na začátku roku 2007 zrušen samotným vlastníkem Thumperem. Jelikož zde ale zůstala velká komunita hráčů, kteří prahli po Evolutions serveru, rozhodl se Rick koupit sestavu a umístit ji do Prahy na páteřní internetovou síť. Tak vznikl v dubnu roku 2007 tento server HAL 2007 Evo.

Na server se ze začátku hrál mod stejný jako na jeho předchůdci HALu 2003, tedy Evolutions 129.beta17. Tento mod byl vcelku úspěšný, ale práce na jeho dokončení ustaly právě u bety 17. Tento mod se poté rychle "ohrál" a tak se rozhodlo o tvorbě nového Evolutions modu. Jako výchozí mod byl zvolen starý a velmi oblíbený Evolutions 1.30. Na modu začali pracovat: Rick, Majdy, Lord of the Hell a AkaKchan. Po tom co chtěl zneužívat admin moc ve svůj prospěch z týmu brzy odešel AkaKchan. Orientační datum vydání nového modu bylo stanoveno na konec roku 2007. Během vývoje se však mod "zasekl" u Lord of the Hella, který místo toho, aby dělal, co mu bylo zadáno, se učil modovat a neposlouchal dobře míněné rady. Než aby udělal, co měl, tak zkoušel do modu přidávat všelijaké cool věci, která ale nakonec nešly použít. Nakonec se tento mod vydal v lednu 2008, ale po pár dnech se musel zase stáhnout, neboť obsahoval nespočet hrubých a neopravitelných chyb. Lord neuznal své chyby a nepohodl se s majitelem serveru Rickem a ze serveru byl vyhoštěn. Pak Lord uplatňoval " své kvality " na jiném serveru a pracoval na jiném modu, který zákonitě taky zanikl.
Po velkém fiasku s novým modem byl prozatimně nasazen mod Discovery 4.84.
Hned v únoru roku 2008 se začalo pracovat na novém modu úplně od začátku. Na modu pracovali: Rick a hlavně Korki. Díky trpělivé a urputné práci se mod Evolutions 1.40 vydal 1.ledna 2009. Obsahoval sice pár chybek, ale ty se nakonec opravili v prvním opravném patchi, který vyšel o pár měsíců déle.
V dubnu 2012 se pokusil Wolf společně s několika hráči z klanu N*O předělat server podle sebe nehledě na ostatní hráče co radikální RP nechtěli hrát. Do módu přes modéra Lorda Hella kterého ovládal implementoval spoustu věcí neschválených majitelem serveru, nehorázné množství chyb, ale zase na druhou stranu díky Killerovi se použili nové věci, jako automatická aktualizace a prográmky pro soutěže a ovládání serveru z prazákladu Sajukovo zaniklé dílny.
Potom co Wolf vykradl veškerý soft ze serveru a spustil ilegální kopii serveru Hal2007 se nedalo čekat nic jiné,že bude okamžitě vyhozen. Ovlivnil Hella a Killera aby si je postavil jako štít a vydíral že skončí s ním taky. Majitel sevreru na vydírání nepřistoupil a společně se sponzory navrhl ujednání. Ujednání nebylo vyslyšeno, přesto majitel povolil návrat Hella, který toho okamžitě využil k mazání, sabotáži modu a dalších prasáren.
Děkujeme všem, kteří se podíleli na tvorbě všech Evolutions modů, všem, kteří přispěli na chod tohoto serveru a hlavně lidem kteří zůstali serveru HAL2007 věrni. Bez těchto lidí by nemohl vzniknout tento skvělý mod a server. Díky! ;)

[b]
Vlastník serveru/hlavní ADMIN: Rick

ADMINi: Chlummik

Organizátor soutěží: Chlummik+Rick
Naposledy upravil Rick dne ned 20. říj 2013 20:46:52, celkově upraveno 1
Obrázek
Rick

Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 2411
Registrován: sob 15. bře 2008 12:30:00
Bydliště: Sirius

Re: Historie serveru a modu

Příspěvekod Feferonka v stř 16. říj 2013 15:20:09

Je mi z toho fakt blbě když jmenovaní "módeři" dělají věci jako 12-ti leté děti. Sabotáž módu a ukradení softwaru je špína. Když už, tak maximálně na oko kopírovat....
Feferonka

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 15
Registrován: sob 06. bře 2010 20:12:42

Re: Historie serveru a modu

Příspěvekod Rick v stř 16. říj 2013 17:37:55

To jsou staré záležitosti,ale došlo k chybičce a nechce mi tu fungovat tlačítko O SERVERU na webu http://www.hal2007.eu. Mělo by to skočit sem, ale nějak to nejde, proto jsem příspěvek nakopíroval a znova postnul, ale nejde mi to.
Jinak ahoj starý kamaráde a přijď si zahrát. Přišel jsi o spoustu dění,ale server je tu pořád a celkem zajímavě se pozměnil. ;)
Obrázek
Rick

Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 2411
Registrován: sob 15. bře 2008 12:30:00
Bydliště: Sirius


Zpět na !!! NEJDŘÍVE SI PŘEČTI !!!

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron