Re: New Clan WAR rules?

Discussion about Role Play, clans and their activities

Re: New Clan WAR rules?

Příspěvekod Freeman_OTL v pát 28. kvě 2010 21:22:25

Hi all.

WOLFik suggested i post here on some ideas for Clan War Rules, just to get the discussion going ;)

Over the years on many different servers., i've seen some good and bad rules for clan war. One thing i have noticed, is that "Less Is Better"... the more rules, the more problems are possible.

Now from what i have seen here, there are no whiners and "space lawyers", which is a very good thing. It keeps the clan wars fun, and not troublesome. But when people get engaged, their emotions can run high, and problems can start if they begin to feel "cheated" somehow, or otherwise think something is "wrong". So some rules are important, i guess, and everyone should be aware of them.

There are some rules in my opinion that are pretty good:

> No "Hot dogging". This means changing characters to chase or ambush another player.. Unless this is the Clan-Owned "Home System" of the player. Players should always start at least one system and 5 minutes away when changing characters... Unless their Home System is being invaded, then it should be allowed at any time.

> Botts and Batts (shield batteries, repair bots): I have seen so many complaints about this in the past, that in clan war i think that they should always be allowed... Simply because it is too much possible trouble. Clan Wars are not "pvp" in Arena; they are something different. And we dont want constant arguments about whether a person "re-genned" or not. This is also true of docking in the middle of a fight; it should be allowed, just because it is "trouble" to have such rules. One thing that is always bad in my opinion, is using "F1" key in a fight. This should never be allowed, and is usually covered by Server Rules. Usually, the rule is, that you must be out of sensor range of the opponent.

> Allowed weapons: In clan wars, all weapons, ships, equipment, etc.. Should be "allowed". This also cuts down on possible problems. The only exeptions should be Server Rules (maybe such as for using too many Nomad weapons), or using known "bugged" equipment / ships that sometimes are already known by everyone, and waiting for the next Mod Version to fix.

> Kills and multiple kills. I think that we should discuss the specific rules for "how many kills", because sometimes a player is alone, and stuck in a system with several enemies all around. On some servers, the limit is 1, on others, 3 .. and others "unlimited". This means that after, maybe 3 times the player is killed in a row, the enemies in space send a Chat message to the player in dock saying "Do you want to leave the system? You can go, we won't shoot" . This allows the player to leave. If he leaves and then re-enters again, or says nothing, or says "no", he can continue to be killed.

But if the players on both sides do not want to quit, then in my opinion "unlimited killing / unlimited Respawning" should be allowed. This cuts down greatly on complaints also. Now, there is a big question on "how is a battle won?"... Well, with unlimited spawning, it is won when one side quits. Lol this can take days ;) But usually, both sides decide to stop and continue another day in one way or another.

There are methods for having Battles with no re-spawns (and this always has a clear "winner"). But you usually need an Admin there to make sure things are "correct", and to schedule the battle a week in advance, so that people can come for it. Sometimes, after a few weeks, a formal, scheduled Battle like this is decided on by both sides, to "End" the war. But usually... it is more like: I and a clan mate are online, the other guy and his buddy are online, so we fight right now ;)

> "Talking Smack" this is "slang" for "tough talk", or "Taunting". Usually, players can Role Play for fun with this, and people realize it is just part of the game. Sometimes, people get mad. It should then stop. And of course, all Server Rules for bad behavior must be followed. Calling people names is wrong. Saying: We will defeat you!" and all that kind of stuff is ok ;) "Serious" players in clan wars, usually don't chat with the enemy at all. It is usually OK to send a "GF" message, or not, either way... It is up to the player and is nor really "rude" if they are silent and don't say "gf". Lol, its a "war" after all ;)

> Docking on bases / Planets belonging to the "Enemy" clan.. Meaning docking inside the enemy clan's Home System that they "own". This should also be discussed and decided by all you guys. Some servers allow it, others do not. Usually allowed i think. But, the "No Hot Dogging Rule" must apply for the enemy docked on the home system of the other clan, they cannot simply change characters and log in and start shooting in the enemy's system (if the hotdogging rule is in effect). However, the players of the clan of the home system, can log in there whenever they wish... They own it.

Well thats all i can think of now, maybe it will be useful to start a discussion ;)

BTW: this is a great server and mod, and i am thankful for all the friendly people and help i have found here.
_______________________________________________________________________________
Translation into czech

Ahoj všichni,
WOLFik navrhnul, abych sem napsal nějaký návrhy ohledně Clan War pravidel, abych započal pořádnou diskuzi.

Za ta všechna léta na hodně různých serverech jsem byl svědkem dobrých i špatných pravidel na Clan War. Všiml jsem si jedné zásadní věci a to, že čím jednoduší pravidla, tím lépe.

Tady u vás nejsou žádní bonzáci nebo vesmírní kontrolóři. To ale bývá dobrá věc. Udržuje to zábavu a bezproblémovost při CW.
U hráčů se emoce mohou rychle měnit a problém může vzniknout ve chvíli, kdy se cítí něčím podvedeni nebo si myslí, že je něco špatně. Takže proto si myslím, že jsou pravidla důležitá a každý by se s nimi měl seznámit.

Zde jsou tedy mé návrhy pravidel o kterých si myslím, že jsou docela dobrá.

- Žádné kempení, to znamená žádné měnění charakteru při pronásledování nebo nahánění ostatních hráčů. Přinejmenším tohle je domáci/klanový systém daného hráče. Hráči by měli vždy začít minimálně jeden systém a 5 minut letu daleko, když mění charaktery... Když bude jejich domovní systém napaden, potom by mělo být povoleno se přepnout kdykoliv. (tento odstavec prosím o přeložení někoho jiného, kdo to pochopil, který hráč je který)

- nanoboti a štítové baterie: Už sem zažil hromadu ztížností ohledně tohodle, proto si myslím, že v CW by měli být vždy povolené k používání. Jednoduše pro to, že by jejich zákázání mohlo způsobit až moc hádek o tom, jestli je někdo použil nebo ne. CW není domluvené PvP v Arene, je to jiné. To samé platí o dokování během boje. mělo by to být povoleno už jen proto, že by se lidé hádali o tom ,kdo přistál nebo ne.
Jedna věc, která je dle mě vždy špatná, je používání F1 během boje. To by nemělo být nikdy povoleno a bývá to také často v pravidlech serveru, kde můžeš použít F1 až když nemáš žádného hráče na radaru.

- Povolené zbraně: Při CW by měly být povolené všechny zbraně, lodě, výbava... To by mělo zamezit případným problémům a hádkám. Jedinou vyjímkou jsou pravidla serveru, kde může být zakázáno používání velkého počtu nomádských zbraní, nebo používání zabugované výbavy/lodí/zbraní prostě toho, co je už známé a čeká se na opravu v další verzi modu.

- Zabití a vícenásobná zabití: myslím, že bychom se měli probrat specifické pravidlo pro: jaký počet zabití. Protože někdy je hráč v systému sám a zatvrdne tam a okolo několik nepřátel. Na některých serverech je limit 1, na jiných 3, na dalších třeba nekonečno. Myslím to tak, že po 3 úmrtích v řadě, napíší nepřátelé zprávu do systém chatu: Nechceš opustit systém? Nebudeme pálit. To umožní hráči bezpečně a potupně opustit systém. Když systém opustí a hned poté se zase vrítí, nebo neřekne nic, nebo řekne, že systém neopustí, může být opět zase zabíjen.
Ale když hráči obouch stran nechtějí opustit systém, potom dle mého názoru by se mělo povolit nekonečné zabíjení/nekonečný respwn poo smrti. Toto jistě sníží počet stížností. Nyní vyvstává otázka: Jak se bitva vyhraje/prohraje? No, s nekonečným zabíjením a respawnem se vítězem stává ta strana, která vydrží bojovat déle (protivníci se odpojí/odletí jinam). Hehe, jasně, to může trvat i dny. No ale obvykle se nakonec obě strany rozhodnou to někdy ukončit a pokračovat třeba další den nebo i jinak.

Jsou tu i jiné způsoby jako bitvy, kde má každý hráč jeden život (žádný respawn), to aspoň pokaždé někdo vyhraje. Ale je obvykle potřeba admina, který dohlédne na správnost výsledku a také třeba bitvy naplánovat týden předem, aby se mohlo zúčastnit více lidí.
Někdy, třeba po několika týdnech se naplánuje závěrečná velká bitva, kde se rozhodne, která strana nakonec zvítězí a válka se tak ukončí.
Ale obvykle to chodí spíš takto: Já a další kámoš z klanu sme online a další hráč a jeho kámoš z jiného klanu jsou také online, tak si to rozdáme hned.

- Herní slang, silácké řeči nebo posměšky: Hráči hrající RP to používají pro větší zábavu a lidé si už zjistili, že to ke hře prostě patří. Občas se ale lidi dost naštvou a potom by tyto řeči měly ustat. A samozřejmě všechny pravidla serveru o dobrém chování(nadávání) se musejí dodržovat.
Nazývání hráčů jejich jmény je špatné. Když napíšu: My vás pozazíme!, tak je to všechno OK. Správní hráčí přeci vůbec nekomunikují s nepřítelem během CW. Obvykle je slušné napsat GF a třeba ani to ne. To je na samotném hráči a jestli zůstane tichým a ani GF nenapíše, tak to není až zas tak špatné chování. Je to přeci válka, nebo ne? :)

- Dokování na stanicích a planetách, které jsou na nepřátelském území, v jejich klanovém domovském systému. Toto byste měli chlapi také probrat a rozhodnout. Některé servery to povolují, jiné nikoliv. Obvykle to bývá myslím povolené. Ale to kemperské pravidlo musí být platné pro nepřátelé doklé ve vašem systému. Nemůžou jen přepnout charakter a vylítnout a začít do vás pálit, když jste ve vašem systému (když to kemperské pravidlo platí). Nicméně členové klanu, kterému patří ten systém se mohou přepínat libovolně, patří jim to tam.


No, to je asi všechno na co si teď vzpomenu. Možná to bude užitečné k započetí pořádné diskuze.

Mimochodem, toto je skvělý server a mod, a jsem vděčný za všechny ty přátelské lidi pomoc, kterou jsem zde našel.
Freeman_OTL

Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 21. kvě 2010 15:08:44

Re: New Clan WAR rules?

Příspěvekod Rick v sob 29. kvě 2010 1:38:57

Freeman_OTL - very nice. Very much good ideas. ;)
Obrázek
Rick

Uživatelský avatar
Administrátor
 
Příspěvky: 2411
Registrován: sob 15. bře 2008 12:30:00
Bydliště: Sirius


Zpět na RP - Role play, Clans, Home systems, Clan WARs

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron